Spice Blueberry Mini
Spice Blueberry Mini has a QWERTY keypad and many other attractive features. It comes with 1.96 inches screen, 80gms weight and 220x176 pixels resolution. Capture clear images with 1.3MP camera and store them in expandable memory via microSD card.
`
1,950 * -
MemoryRAM : N/A Internal : N/A
-
PlatformOS : Proprietary Processor : N/A N/A
-
Top Features4G:
OTG:
Fingerprint Sensor:
NFC:
VR Supported:
Battery: 1000 mAh
-
Display2.0 inches, 176 x 220 pixels
-
CameraRear : 1.3 MP Front : No
Spice Blueberry Mini Full Specifications
GENERAL
| Model Number | Blueberry Mini |
| OS | Proprietary |
| Operating Freq | GSM 900 / 1800 |
| 3G Network | |
| No Of SIM | Dual Sim |
| Status | Discontinued |
DISPLAY
| Type | TFT |
| Size | 2.0 inches, 176 x 220 pixels |
MEMORY
| Card Slot / Expandable Memory | Micro SD up to 8 GB |
CAMERA
| Primary Camera | 1.3 MP |
| Video | |
| Secondary Camera | |
SOUND
| Alert Type | Vibration, MP3 ringtones |
| Audio Jack | |
SIZE
| Dimensions | 99 x 54 x 13 mm |
| Weight | 80 g |
NETWORK & CONNECTIVITY
| GPRS | |
| Edge | |
| 3G | |
| 4G | |
| WLAN | |
| Bluetooth | |
| USB | |
| USB OTG | |
OTHER FEATURES
| Messaging | SMS, MMS |
| Browser | Yes, WAP |
| Radio | |
| Music Player | Yes, Supports MP3 |
| Video Player | |
| GPS | |
BATTERY
| Battery Type | 1000 mAh, Li-Ion |
| Stand By | 270 hours |
| Talk Time | 240 mins |













